Haberler

Havza OSB’de doğalgaz zirvesi

7 Mayıs 2024 Salı 15:44

Havza Organize Sanayi Bölgesine doğalgaz sağlayacak olan doğalgaz nakil hattı çalışmaları kapsamında Havza OSBde toplantı düzenlendi.

Havza OSB’de doğalgaz zirvesi

Havza Organize Sanayi Bölgesine doğalgaz sağlayacak olan doğalgaz nakil hattı çalışmaları kapsamında Havza OSB’de toplantı düzenlendi.

Havza OSB İdari Binasında Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Havza OSB Müdürü Hasbi Altuntaş, Akmercan Enerji Grubu Genel Müdürü Yunus Kesgin,  Akmercan Delta Doğalgaz Bölge Müdürü Mustafa Sezer ile Akmercan Delta Doğalgaz Teknik heyeti katıldılar.

Toplantında yaklaşık 17 kilometrelik  Havza OSB Doğalgaz Nakil hattında yapılacak çalışma ve uygulama planları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Havza Kaymakamı Mustafa Ayvat Havza OSB’ye doğalgaz arzının önemli bir konu olduğunu vurgulayarak; “Havza Organize Bölgesine doğalgazın verilmesi Havza OSB’ye ayrı bir avantaj katacak ve OSB’nin dolayısı ile ilçemizin daha cazip hale gelmesini sağlayacak. Bunun için çalışmaların hızlanması için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise Havza OSB’ye doğalgaz arzının Havza OSB’ye olan ilgiyi arttıracağını belirterek; “Doğalgaz sanayi üretiminde önemli bir rol oynamakta. Havza OSB’ye doğalgaz verilmesi Havza OSB’ye daha çok yatırımcı gelmesi demek. Bu sayede işsizlik ve istihdam sorunun daha hızlı çözülmüş olacak. İnşallah nakil hattı için çalışmalarına bu yıl içerisinde başlanacak. Her geçen gün kapasitesini artıran OSB'mizi çok daha güzel yarınlar bekliyor. Ayrıca bu hat ile Üniversite Mahallemize ve Havza Meslek Yüksekokulumuzda doğalgaz arzı sağlanacak.”dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise Havza OSB’ye doğalgaz arzının kendileri için önemli bir hedef olduğunu belirterek; “Bu sayede hem daha çok yatırımcımızı bölgemize çekeceğiz hem de hedefimiz olan çevre dostu bir OSB için önemli bir adın atmış olacağız.”dedi.

Havza OSB’de doğalgaz zirvesi
Havza OSB’de doğalgaz zirvesi